5 błędów na stronie internetowej, przez które tracisz czas

Wydawać by się mogło, że stworzenie strony www Żukowoj to w obecnych czasach nic trudnego. Okazuje się jednak, że funkcjonalna i odpowiednio wykonana witryna to niezwykle wymagająca sprawa. Liczne badania dowodzą, że większość klientów zaczyna poszukiwania od przeglądnięcia informacji w sieci. Zadaniem strony www Żukowoj jest zatrzymanie ich i zainteresowanie treścią. Jakich błędów trzeba więc unikać przy budowaniu strony www?

 

Mało profesjonalny wygląd

Prostota jest dziś w modzie, choć nie można przygotować profesjonalnej strony www Żukowoj, która wyglądem przypomina arkusz prostego programu tekstowego. Nie wolno również przesadzać z ilością grafik i tekstu, gdyż daje to wrażenie chaosu oraz braku estetyki.

 

Brak analizy odwiedzin

Przegląd informacji z odwiedzin pozwala właścicielowi na sprawdzanie kto odwiedzał jego stronę, jakich informacji szukał oraz jak do niego trafił. Poprawna analiza takich informacji daje możliwość późniejszej modyfikacji witryny w sposób pozwalający wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.

 

Brak wersji mobilnej

Wykonanie strony www Żukowoj dopasowanej do urządzeń przenośnych to dzisiaj podstawa. Korzystanie z tradycyjnej wersji strony na małych ekranach jest trudne, niepraktyczne oraz może odstraszyć. W czasach, gdy prawie każdy ma przy sobie smartfona dopasowanie witryny do takich urządzeń jest wskazane.

 

Trudnodostępne dane kontaktowe

Nawet najlepiej wyglądająca strona internetowa nie przysporzy Ci klientów, jeżeli nie będziesz mógł nawiązać z nim kontaktu. Bardzo ważne jest, żeby dane kontaktowe zamieszczać w widocznym i intuicyjnym miejscu. Problem ukrytych informacji to często powtarzający się błąd podczas wykonywania strony www Żukowoj. Doświadczany webmaster doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

 

Nieczytelne fonty

Przeglądając strony www Żukowo największych na świecie firm można zauważyć pewną prawidłowość. Na każdej z nich fonty (zestawy czcionek) są proste, przejrzyste i czytelne. Wynika to z faktu, że użytkownicy wchodzą w daną witrynę w szukaniu informacji, a czytanie zawiłych znaków może im to skutecznie utrudnić i zrazić do dalszego przeglądania.

 

To oczywiście tylko kilka przykładów błędów popełnianych przez przedsiębiorców. Warto jednak o nich dbać, by nie zniechęcić potencjalnego klienta.