Strony internetowe oparte o WordPress. Ułomności i przewagi

 

—–

WordPress to największy aktualnie system sterowania treścią (CMS), za pomocą którego jest teraz obsługiwanych około 70 milionów strony www Żukowo kartuzy. Korzystają z niego tacy giganci jak m.in. Forbes czy New York Times. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z platformy, warto wziąć pod rozwagę również zalety, jak i wady WordPressa. Poznaj najważniejsze z nich.

 

Darmowa obsługa strony www Żukowoj

 

Podstawową cechą systemu WP jest to, iż nie trzeba płacić zarówno za jego instalację, jak i bieżącą eksploatację. Płatne mogą okazać się tylko niektóre spośród wtyczek oraz szablonów, ale nie musimy przecież z nich korzystać.

 

Prostota instalacji oraz obsługi

 

WordPress powstał z myślą o obsłudze blogów, zatem do dzisiaj wyróżnia go niezwykła intuicyjność. Z obsługą strony www Żukowoj, w głównym obszarze, poradzi sobie nawet osoba bez jakiejkolwiek znajomości kodowania. Optymalizacja strony, a także późniejsze reagowanie i modernizacja zawartości, zajmuje zaledwie chwilkę. Sama instalacja oprogramowania również jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać plik z systemem i rozpakować go w właściwym miejscu na serwerze.

 

Rozbudowana infrastruktura wtyczek oraz schematów

 

W infrastrukturze WP znajduje się wiele tysięcy wtyczek, z których możemy dowolnie korzystać. Pozwalają one rozszerzyć użyteczność serwisu o kolejne elementy. W celu zainstalowania wybranego rozszerzania, wystarczy samo kliknięcie myszką. Z zaletą tą wiąże się jednak pewne ryzyko. Niektóre wtyczki mogą być przestarzałe, i tym samym nie działać poprawnie lub zawierać potencjalne luki wystawiające na ataki hakerskie.

 

Z poziomu platformy możemy także instalować darmowe szablony. Bez problemu znajdziemy ładny motyw, który jest responsywny, czyli dopasowany do urządzeń przenośnych. Wadę bezpłatnych motywów stanowi natomiast to, że ciężko firmie za ich pomocą odróżnić się od konkurencji. Modyfikacja płatnych wzorów graficznych wymaga natomiast znajomości języków programowania.

 

Popularność

 

System WordPress, w związku ze swoją popularnością, zgromadził wokół siebie wielką grupę użytkowników. Za pośrednictwem forum internetowego, dzielą się oni prywatnymi uczuciami i zapewniają wsparcia w tłumaczeniu najczęściej występujących kłopotów w obsłudze platformy. Popularność WordPressa wiąże się niestety ze wielkim narażeniem na ataki hakerskie.

 

Przewaga w zakresie pozycjonowania

 

Użytkownicy stron działających w oparciu o WordPressa, mogą też liczyć na błyskawiczne efekty pozycjonowania. Serwisy obsługiwane z jego poziomu, są już na wstępie wysoce oceniane poprzez algorytmy Google. Poza tym można czerpać z wielu wygodnych wtyczek, które ułatwiają prawidłową optymalizację SEO.