Zły design strony internetowej, lub czego unikać na własnej witrynie

 

Czasy, w których strony www Żukowo składały się wyłącznie z prostego jednokolorowego tła podzielonego na kolumny i wypełnionego tekstem bezpowrotnie minęły. Dzisiaj każda ceniąca się firma czy instytucja musi mieć profesjonalną stronę internetową, która cieszy oko i przyciąga uwagę. Właśnie wygląd witryny jest elementem, który ma olbrzymi wpływ na zachęcenie potencjalnego klienta.

 

Charakterystyczne cechy idealnej strony www w Żukowie

Tworząc firmową witrynę internetową należy pamiętać, że z jej wizerunkiem nie można przesadzić w żadną ze stron. Nie może być ona prosta jak arkusz programu tekstowego, bo świadczyć to będzie o braku profesjonalizmu. Nie może też nieść za dużo grafik i informacji, ponieważ będzie sprawiać wrażenie nieuporządkowanej i nieprzyjemnej dla oka. Strona startowa powinna mieć krótko przedstawione, najistotniejsze informacje odnośnie działalności danej jednostki oraz kilka przycisków naprowadzających użytkownika do zawartości, których szuka. Przypisanie informacji do właściwych działów jest bardzo istotne, gdyż ułatwia wyszukiwanie i nawigację na stronie. Innym istotnym aspektem jest aktualizacja jej treści. Dużo marek po wykonaniu dobrej witryny po prostu o niej zapomina. Potencjalny klient, który zobaczy, że ostatnie teksty były sprzed paru miesięcy lub nawet lat może stwierdzić, że firma nie prowadzi już działalności.

 

Czego należy unikać?

Najczęstszym błędem spotykanym na witrynach internetowych firm i organizacji jest przerost formy. Właściciele chcąc pokazać możliwości swoich firm chcą zaprezentować wszystko naraz, a więc niestety odstrasza oraz utrudnia wyszukiwanie informacji. Dodawanie zbyt wielu filmów i zdjęć też nie jest skutecznym pomysłem. Skomplikowane animacje, które potrzebują dłuższego załadowania również wpływają niekorzystnie na odbiór witryny. Zlecenie wykonania profesjonalnej strony www Żukowoj to w dzisiejszych czasach nieduży wydatek, jednak wielu właścicieli marek zaniedbuje tę formę pokazania się. To spory błąd, gdyż obecnie większość potencjalnych klientów zaczyna od wyszukiwania nowości w sieci. Warto zatem zainwestować w odpowiednio wykonaną witrynę, ponieważ ta lokata na pewno się zwróci.